دبیر شورای عالی فضای مجازی: تدوین سیاست های حمایتی صادرات نرم افزار های کشور پرینت ایمیل


سیاست های حمایتی نرم افزارهای کشور با همکاری و کمک تشکل ها و بخش خصوصی تدوین شده است و در آینده ای نزدیک این سیاست ها که راه حلی برای رفع مشکلات صادرکنندگان نرم افزارهای کشور است، به تصویب می رسد.
به گزارش ستاد برگزاری نمایشگاه ITDMEX، " محمد حسن انتظاری" دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور صبح امروز در آیین گشایش دومین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با اعلام این خبر گفت: برگزاری نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در توسعه اقتصاد کشور در این حوزه نقش به سزایی دارد.
وی افزود: توسعه اقتصاد کشور در این حوزه یکی از ابعاد اقتصاد مقاومتی است  و یکی از پایه ها و  اساس اقتصاد کشور توانمندی ما در توسعه این بخش در حوزه بین المللی است.
انتظاری ادامه داد: امیدوارم این نمایشگاه باعث توسعه اقتصاد کشور در حوزه فناوری اطلاعات شود و اقتصاد این حوزه در کشور بتواند از این طریق رونق و جایگاه شایسته خود را بیابد و خلاقیت های نسل جوان بیش از پیش خود را نشان دهد.
وی اظهار کرد: یکی از مزیت های توسعه حوزه فناوری اطلاعات و رسانته های دیجیتال توسعه فرهنگ، اخلاق ملی و هویت ملی ما است و با توجه به اینکه محتوای زبان فارسی به کل محتوا نسبت به زبان انگلیسی از درصد بسیار کمی برخوردار است؛ همه ما وظیفه سنگینی در حفظ هویت ملی کشورمان داریم.
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت:حفظ هویت کشورمان در گرو تلاش های خودمان است و بر اساس پیوست فرهنگی که همان حفظ و توسعه فرهنگ کشور است؛ می توانیم با افزایش توانمندی ها در حوزه فناوری اطلاعات به گسترش فرهنگ غنی کشور در جامعه بیت المللی همت گماریم.
وی ادامه داد: علاوه بر تلاش در گسترش فضای مجازی کشور باید در کنار آن به مخاطرات موجود در این زمینه نیز توجه شود و در این میان نه تنها دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه دارند که همه دیگر بخش های خصوصی  و تشکل های مرتبط نیز وظیفه گسترش این فضا و حفظ هویت ملی کشورمان را دارند.
انتظاری ضمن ابراز خرسندی از واگذاری برگزاری این نمایشگاه به بخش خصوصی افزود: شورای عالی فضای مجازی وظیفه حمایت و گسترش چنین نمایشگاه هایی را دارد و سعی می کند مشکلات موجود در فضای مجازی را برطرف کند.
دومین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال صبح امروز با حضور جمعی از مقامات کشور و مدیران و کارشناسان این حوزه آغاز به کار کرد و تا هجدهم شهریور ماه با حضور شرکت های داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper