*پنجمین دوره نمایشگاه دنیای هنر دبی در مساحتی بالغ بر ۵۰۰۰ متر مربع جهت معرفی و عرضه مجموعه‌ای گسترده از هنر معاصر جهان شامل نقاشی، رنگ آمیزی، عکس، خوشنویسی، تابلو مینیاتور، مجسمه و هنر دیجیتال با ارزش کمتر از ۲۰هزار دلار آمریکا از تاریخ ۳ لغایت ۶ آوریل ۲۰۱۹ مطابق با ۱۴ تا ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ در محل مرکز تجارت جهانی دبی سالن شیخ سعید ۲ و ۳ برگزار خواهد شد.
نمایشگاه دنیای هنر دبی با حضور بیش از ۲۰۰ غرفه دار، ۳۰۰ هنرمند و ارائه بیش از ۴۰۰۰ اثر هنری و مقرون به صرفه معاصر توانسته دبی را به عنوان اولین تولیدکننده درآمد حاصل از آثار هنری و هجدهمین در جهان مطرح کند.
نمایشگاه دنیای هنر دبی بزرگترین رویداد خرده فروشی آثار هنری جهان می‌باشد که با دعوت از متخصصان این حوزه، صاحبان گالری‌ها و کسب و کارهای خلاقانه مرتبط از سراسر جهان فضای هنری مناسبی برای هنرمندان، طراحان و نوآوران بوجود آورده است.

همچنین برپایی نمایش‌های زنده هنری، کارگاه‌های آموزشی، همکاری‌های هنری هنرمندان و تنوع در آثار هنری ترکیب منحصربفرد هنر، آموزش و سرگرمی در فضای نمایشگاه ایجاد نموده است.

*در نمایشگاه هنر دبی کشورهای آمریکا، آلمان، آفریقای جنوبی، انگلیس، امارات متحده عربی، اسپانیا، ایتالیا، ایرلند، اردن، اوکراین، بلژیک، پرو، تایوان، ترکیه، چین، روسیه، رومانی، زیمبابوه، ژاپن، سوئیس، سنگاپور، فرانسه، فیلیپین، لهستان، لبنان، مقدونیه، مالزی، هنگ کنک وهند حضور دارند .
* یکی از نکات قابل توجه و حائز اهمیت نمایشگاه دنیای هنر دبی در سال ۲۰۱۸ تعداد ۱۰۵۴۸ بازدیدکننده از پنج قاره می‌باشد که از این آمار ۳۸% مرد و ۶۲٪ زن، ۳۲% کلکسیونر و ۳۳% خریدار آثار هنری با ارزش بین ۵ هزار تا ۱۰ هزار درهم بودند.
* شایان ذکر است پنج کشور اصلی بازدیدکننده به ترتیب ۲۴% هند، ۱۰% انگلیس، ۶% امارات متحده عربی، ۴% آمریکا و ۴% پاکستان می‌باشد.

 

هنر پرشیا

*هنر ایران یکی از غنی‌ترین میراث‌های هنری در تاریخ جهان است و دربرگیرنده بسیاری از رشته‌ها از جمله معماری، نقاشی، بافندگی، سفالگری، موسیقی، خوشنویسی، فلزکاری و حدودا ۳۰۰۰ نوع هنر مختلف در ۴۰۰ گروه هنری مختلف می‌باشد. در شرایط فعلی اقتصاد کشور، یکی از الزامات اساسی برای توسعه اقتصادی، ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای تجاری سازی ایده ها و توانمندی‌های هنری هنرمندان کشور است، چرا که توسعه اقتصادی بدون توجه به توسعه فرهنگی ممکن نیست.
امروزه بنیه فرهنگی و هنر، تعیین‌کننده موفقیت یک کشور در عرصه‌ ‌رقابتی جهان است و لازمه توسعه فرهنگی و هنری نیز کارآفرینی در عرصه فرهنگ و هنر است، عرصه ای که تاکنون به دلایل متعدد حتی از سوی متولیان آن نیز مغفول واقع شده است. در حال حاضر علی رغم پتانسیل های زیادی که در حوزه فرهنگ و هنر ایرانیان وجود دارد، یکی از معضلات تولیدکنندگان آثار هنری در ایران بازاریابی و فروش آثار هنری فاخر به قیمت واقعی در جهان و رسیدن به ارزش افزوده ای که پیامد آن ارز آوری قابل توجه برای اقتصاد کشورباشد است. لذا به نظر می رسد یکی از الزامات اقتصاد فرهنگ و هنر، به کارگیری مجموعه ای از امكانات برای بازاریابی هدفمند هنر ایرانی در جهان باشد و در این راه، تدوین نقشه راه حضور در مجامع بین المللی توسط تصمیم گیران و تصمیم سازان حوزه فرهنگ و هنر در قالب پاویون هنر پرشیا و ایجاد زیرساخت و حمایت های دولتی از حضور هنرمندان ایرانی در نمایشگاه های بین المللی هنر در اقصی نقاط جهان به ویژه منطقه خاورمیانه مهمترین حمایت به حساب می آید.
*علاقمندان به بازدید از نمایشگاه یا مشارکت با همایش گستران ایماژ نماینده انحصاری Word Art Dubai با شماره 02188175232 تماس حاصل
تماس حاصل نمایند .

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper