معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهارکرد: چاپگرهای سه بعدی در آینده بسیار نزدیک حوزه ساخت و سازهای صنعتی را متحول خواهد کرد.

سورنا ستاری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از نمابشگاه چاپ سه بعدی و مسابقه بهترین چاپگرهای سه بعدی ایرانی که در محل سالن اجلاس سران برگزار شد، حوزه ساخت و ساز را از جمله بخش هایی دانست که همچنان در بخش استفاده از مصالح و سازه با همان شیوه قدیمی و سنتی فعال است، اما بزودی از این تکنولوژی بسیار تاثیر خواهد گرفت.

وی با تاکید بر این که استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی قیمت ها را به شدت کاهش خواهد داد، افزود: امروز بسیاری از بخش ها از جمله پزشکی و حوزه سلول های بنیادی می توانند از تکنولوژی پیشرفته چاپگرهای سه بعدی به منظور ارایه خدمات دقیق تر و به صرفه تر بهره مند شوند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه، تنوع چاپگرهای تولیدی سه بعدی در حوزه پلیمری و فلزی زیاد است، گفت:این شرکت ها در ابتدا کار خود را از حوزه پلیمری آغاز کرده و سپس وارد حوزه فلزی می شوند، چراکه حوزه فلزی جدیدتر و پیشرفته تر است.

ستاری در ادامه اظهارکرد: هم اکنون سه شرکت ایرانی در زمینه ساخت پرینترهای سه بعدی فعال هستند و البته تعداد شرکت های پلیمری زیاد است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه، اکثر شرکت های فعال در زمینه چاپگرهای سه بعدی را جوانان فعال و با انگیزه شکل داده اند، گفت: بسیاری از شرکت ها و استارتاپ ها امروز در مرحله ورود به بازار می باشند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در خصوص وجود برخی دغدغه ها در بین شرکت های فعال و دانش بنیان به منظور ورود به بازار نیز با تاکید بر اینکه بازار را زوری نمی توان فراهم کرد، گفت: یک تکنولوژی جدید برای جا افتادن در بازار نیازمند زمان است.

وی در عین حال افزود:اگرچه ممکن است یکسری مقاومت ها از سوی صنوف قدیمی برای پذیرش محصولات و تجهیزات روز تولیدی وجود داشته باشد، اما این موقتی است و بزودی روش های آنها در مقابل کیفیت و قیمت های پایین تر منسوخ خواهد شد.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper