معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از رونمایی دستگاه پت اسکن انسانی (تصویربرداری پیشرفته) تولید داخل کشور تا سال آینده خبر داد.

سورنا ستاری روز دوشنبه در پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد ازمایشگاهی ساخت ایران در جمع خبرنگاران همچنین با اشاره به رونمایی از دستگاه پت اسکن حیوانی که امروز در این نمایشگاه انجام شد، افزود: دستگاه مذکور از محصولات های_تک است و بسیاری از کشورها متقاضی این دستگاه هستند.

وی بیان کرد: دستگاه پت اسکن انسانی برای فعالیت بالینی انسانی مورد استفاده قرار می گیرد و تا سال آینده تاییدیه های فنی آن اخذ می شود و این دستگاه مورد استفاده بسیاری از مراکز بهداشتی کشور است. وی در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: با توجه به اقتصاد دانش بنیان و ایجاد فرهنگ دانش بنیان، برای نخستین بار دستگاه های های_تک کشور به روسیه، چین و کره جنوبی صادر می شود، این اتفاق بزرگی است که در حوزه فناوری کشور ایجاد شده است.

وی یادآور شد: نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی در راستای رفع نیاز داخل برگزار می شود، چراکه محصولات شرکت های خارجی با قیمت های بسیار بالا به بازار عرضه می شوند و مشکلاتی برای تعمیرات، تجهیزات و آماده سازی با خود به همراه دارند اما استفاده از محصولات داخلی بدون تمام این مشکلات دراختیار خریداران قرار می گیرد.

وی گفت: محصولات عرضه شده در این دوره از نمایشگاه از نظر فناوری قابل مقایسه با سال های نخست این نمایشگاه نیست و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

عرضه بیش از ۵۰ دستگاه جدید های- تک در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین در سخنانی در آیین آغاز به کار پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران افزود: گفت: در نمایشگاه امسال بیش از ۵۰ دستگاه جدید های_تک عرضه شده است؛ در چهار دوره گذشته ۳۲۰ میلیارد تومان خرید از این نمایشگاه انجام شد و امسال نیز بالغ بر ۱۰ هزار مدل محصول عرضه شده است .

وی بیان کرد: دستگاه هایی که امسال عرضه شده است، به لحاظ تکنولوژی و دانش با چهار دوره گذشته تفاوت بسیار دارد. ستاری با بی نظیر شمردن حرکت اقتصاد دانش بنیان در دولت یازدهم افزود: در اقتصاد دانش بنیان باید ابتدا خودمان اصلاح شویم، وجود تابلوهای محصولات خارجی در سطح شهر خود یک حمله است، باید فرهنگ مردم ما اصلاح شود و این تغییر ۶ ماه تا یک سال مقدور نیست.
وی گفت: این فرهنگ در کشور در حال شکل گیری است، در حال حاضر در کشور ۵ استارتاپ داریم که در دو سال گذشته شکل گرفته اند و فروش آنها بیش از ۲ هزار میلیارد تومان است.

وی گفت :پایه اقتصاد ما باید فرد و مغز فرزندان ما باشد نه منابع زیر زمینی مانند معدن و نفت . پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از چهارم تا هفتم اردیبهشت ماه سال جاری با حضور 370 شرکت دانش بنیان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper