محققان انگلیسی در حال برنامه ریزی هستند تا پانسمان های هوشمندی را به مرحله آزمایش برسانند که از طریق آن و با به کارگیری داده های فناوری اینترنت 5G موبایل و حسگرهای نانویی در بانداژها، بتوان وضعیت زخم بیمار را از راه دور به طور مستمر تحت کنترل قرار داد.

معمولا برای پی بردن به روند بهبود زخم پانسمان شده، لازم است پانسمان باز شود و برای این کار باید به پزشک مراجعه کرد اما درصورت موفقیت محققان دانشگاه سوانسی انگلیس، دیگر نیازی به باز کردن پانسمان برای پی بردن به وضعیت بهبود زخم نخواهد بود.

فناوری 5G، نسل آتی شبکه‌ های موبایلی است که گوشی‌ها و تبلت‌های آینده از آن استفاده می‌کنند و سرعت آن در مقایسه با شبکه‌های کنونی بسیار بیشتر خواهد بود.

این پانسمان که از طریق چاپ سه بعدی تولید می شود، زخم را به یک زیرساختار فناوری 5G متصل می کند که داده های مربوط به زخم را به تلفن همراه بیمار ارسال می کند و در نهایت در اختیار پزشک قرار می گیرد. این پانسمان همچنین به اطلاعاتی در زمینه موقعیت مکانی بیمار و سطخ فعالیت وی در هر زمان دست می یابد.

پزشک با جمع بندی داده ها، وضعیت این زخم خاص را در هر زمان متوجه می شود و می تواند یک پروتکل درمانی برای بیمار و زخم وی تجویز کند.

این پانسمان به پزشکان کمک می کند تا درمان هایی را بر اساس روند بهبود زخم، موقعیت مکانی بیمار و فعالیت وی طراحی کنند.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper