نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری اینوتکس با همت پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری و با پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از2 تا 5 خردادماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

اینوتکس مجمعی از فناوران، صنعتگران، دانشمندان و همچنین بازرگانانی است که علاوه بر معرفی خود دراین نمایشگاه می توانند اطلاعات لازم از آخرین پیشرفت‌های صنعتی، دستاوردهای پژوهش علمی و ایده‌های اقتصادی – تکنولوژیکی در کشورهای پیشرو فناوری در جهان را به دست آورند.

هدف اصلی این نمایشگاه، زمینه سازی برای تبادل فناوری بین شرکتهای فناور ایرانی و خارجی است از این رو ابزارهای مختلفی برای مذاکرات بین شرکتها و تعریف همکاری میان آن ها به کار گرفته می شود، به گونه ای که در نمایشگاه سال گذشته (اینوتکس 2016)، تعداد 82 شرکت خارجی و 92 شرکت داخلی حضور داشتند و با برگزاری 150 جلسه مذاکره بین شرکتها، 66 تفاهم نامه همکاری میان شرکت ها منعقد شد که تاکنون 8 قرارداد با ارزش حدودی 20 میلیون دلار به امضا رسیده است.

این رویداد با هدف تعریف همکاری‌های بین‌المللی فناوری-‌ تجاری، صادرات فناوری و محصول، ارتقای توان فناورانه شرکت‌های ایرانی، افزایش توان رقابتی شرکت‌های ایرانی در عرصه بین‌الملل و تسهیل فرآیند انتقال فناوری، بعنوان یک پروژه بین‌المللی در نظر دارد با برنامه‌ریزی‌ منسجم به بزرگترین رویداد تبادل فناوری منطقه تبدیل شود.

پارک فناوری پردیس و شرکت های فناور این مجموعه هم به عنوان یکی از مهمترین محورهای اصلی نمایشگاه اینوتکس به شمار می آیند که مجموعه پارک در نظر دارد با زمینه‌سازی و حمایت، روابط بین‌المللی شرکتهای عضو پارک را توسعه دهد.

از این رو از شرکت‌هایی که دارای آمادگی تبادل فناوری هستند دعوت به عمل می آید تا با اخذ غرفه و حضور در نمایشگاه اینوتکس، دستاوردهای خود را ارائه کرده و از خدمات تبادل فناوری مرکز فن بازار و نیز تسهیلات حمایتی برای انتقال فناوری در نمایشگاه بهره‌مند شوند.مهلت ثبت نام در نمایشگاه اینوتکس 2017 تا دهم اردیبهشت ماه سال جاری است.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper