دبیر اجرایی اولین همایش ملی مراکز داده، زیرساخت و سرویس‌ها از تغییر زمان برگزاری این همایش تخصصی به دلیل همزمانی آن با برنامه های دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

ایرج مشگ آبادی گفت: اولین همایش ملی مراکز داده که قرار بود 18 تا 20 اردیبهشت ماه امسال برگزار شود به دلیل همزمانی با برنامه های برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اردیبهشت ماه و درخواست های مکرر مخاطبان همایش، حامیان رسانه ای، مالی و معنوی به منظور تغییر زمان برگزاری همایش، این تاریخ با در نظر گرفتن ماه مبارک رمضان و با تصمیم کمیته اجرایی همایش به 12 تا 14 تیرماه تغییر یافت.

وی با یادآوری این که اولین همایش ملی مراکز داده، زیرساخت و سرویس‌ها در سه محور 'زیرساخت'، 'سرویس ها' و 'مدیریت و استراتژی' تدارک یافته است، افزود: همایش ملی مراکز داده، زیرساخت و سرویس ها با هدف شناسایی و پاسخگویی به نیازها و چالش های حوزه های درگیر با فناوری اطلاعات و مراکز داده در قالب امور مشاوره، طراحی، یکپارچه سازی، اجرا، خدمات، نگهداری و ارزیابی برگزار می شود.

مشگ آبادی ارائه مقالات برگزیده به صورت سخنرانی و پوستر، برگزاری نشست های تخصصی و برپایی 7 کارگاه آموزشی با حضور استادان ایرانی و خارجی از کشورهای چین و آلمان را از جمله برنامه های جنبی این رویداد علمی عنوان کرد. کارشناس ارشد پژوهشی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران افزود: مباحث مربوط به دیتاسنترهای سبز (مراکز داده سبز)، سرویس های مراکز داده و سیستم های ذخیره سازی و پردازش اطلاعات توسط استادان خارجی در کارگاه های آموزشی این همایش ارائه خواهد شد.

وی یادآور شد: استادان و صاحبنظران ایرانی حاضر در کارگاه های اولین همایش ملی مراکز داده، زیرساخت و سرویس ها نیز دستاوردها و یافته های علمی حوزه های مختلف همچون سیستم های مخابراتی، رایانش ابری، سیستم های کامپیوتری، کامپیوترهای سریع با پردازش بالا و سیستم های موبایل را به شرکت کنندگان آموزش خواهند داد.

مشگ آبادی خاطرنشان کرد: در حوزه زیرساخت، زیرشاخه های متنوعی همچون مکان یابی و طراحی ابنیه، سامانه های توزیع انرژی، سامانه های پایش و کنترل یکپارچه شرایط محیطی، سامانه های امنیت فیزیکی، زیرساخت فیزیکی شبکه، معماری و طراحی تجهیزات فعال شبکه، مدیریت بحران، تداوم کسب و کار به بحث و بررسی گذاشته می شود.

وی توضیح داد: محققان حاضر در این همایش در حوزه سرویس های مراکز داده نیز به بررسی و معرفی انواع سرویس های اطلاعاتی، سرویس های پردازشی و ذخیره سازی، سرویس های چند رسانه ای، سرویس های مدیریتی، سرویس های رایانش ابری، سرویس های زیرساختی و سرویس های امنیتی خواهند پرداخت.

به گفته مشگ آبادی، در حوزه مدیریت و استراتژی نیز مباحث مربوط به ضوابط و مقررات و استانداردهای مراکز داده، ممیزی و ارزیابی مراکز داده، اقتصاد مقاومتی، چالش های کسب و کار مراکز داده در کشور در این کنفرانس مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

اولین همایش ملی مراکز داده، زیرساخت و سرویس‌ها به همت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و تحت تایید و حمایت پایگاه تخصصی سیویلکا برگزار می شود. علاقه مندان جهت ثبت نام، حضور و ارائه مقاله در همایش و شرکت در کارگاه های برگزار شده می توانند به نشانی وبگاه همایش www.dc-conf2017.ir مراجعه کنند.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper