دبیر علمی جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی گفت که سیزدهمین دوره این رویداد 7 و 8 اردیبهشت ماه در دو بخش مسابقه ای و غیر مسابقه ای در شهر اصفهان برگزار می شود.

کوروش خسروی روز یکشنبه در نشست خبری سیزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی ارایه دهها فرصت سرمایه گڌاری، نشست های انتفال تجربه و معرفی ابزارها و مدل های نوین توسعه کارآفرینی را سه بخش اصلی این جشنواره برشمرد. وی در ادامه توضیح داد: 90 فرصت سرمایه گڌاری و فن آفرینی در این جشنواره معرفی می شوند و برگزیدگان به سوالات کارشناسان و داوران پاسخ خواهند داد.

خسروی اظهارکرد: در نشست های انتقال تجربه نیز تجربیات کارآفرینان و فن آفرینان در سه گروه برای علاقمندان ارایه خواهد شد. وی همجنین با اشاره به بخش معرفی ابزار و مدل های نوین توسعه کارآفرینی با بیان اینکه در سال های اخیر تعدادی از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی اقدام به مشارکت با شرکت های فن آور نموده اند، هدف از برگزاری این بخش را ایجاد انگیزه در دانشگاه ها به منظور استفاده از سرمایه و امکانات موجود برای توسعه اقتصاد دانش بنیان عنوان کرد.

دبیر سیزدهمین جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی در ادامه با بیان این که‌ تاکنون 665 طرح کسب و کار به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، افزود: از این تعداد 402 طرح در بخش کسب و کار دانشجویی و 29 طرح نیز به صورت بازدید در سراسر کشور داوری شده است. وی ادامه داد: در بخش فن آفرینان همچنین 159 طرح ارسال شده که 43 طرح به صورت تلفنی و 29 طرح به صورت بازدید در کشور داوری شده است.

خسروی، معرفی ابزارهای نوین مالی، خیرین حامی کارآفرینی و همچنین برگزاری نمایشگاه محصولات و خدمات و ارتباط مستقیم با نوآوران را از جمله سایر بخش های این جسنواره ذکر کرد. دبیر علمی سیزدهمین جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی با بیان این که جشنواره سال 1382 کار خود را آغاز کرد و سال 1383 نخستین جشنواره برگزار شد، افزود: این جشنواره تنها یک سال به دلیل تغییر دولت برگزار نگردید.‌

به اعتقاد وی، استقبال از جشنواره از سوی فن‎آفرینان و مخترعین و همکاری پارک‌های علم و فناوری در برپایی جشنواره‌های استانی همکار با جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی بر موفقیت این جشنواره افزوده است.

جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی به عنوان یکی از جشنواره های مطرح کشور اردیبهشت ماه هرسال به همت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با هدف ترویج و توسعه فن‌آفرینی، خلاقیت و نوآوری، معرفی فن‌آفرینان به عنوان موتور حرکت و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و ایجاد فضای تعامل در میان فعالان عرصه‌های مختلف فن‌آفرینی با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper