وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان کار دولت یازدهم ۹۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند.

محمود واعظی در آئین افتتاح متمرکز اینترنت پرسرعت در ۶۶۹ روستای استان گلستان با اشاره به اینکه در ابتدای دولت یازدهم هیچ کدام از روستای کشور متصل به اینترنت نبوده است، اظهار کرد: در طول سه سال و نیم گذشته ۲۷ هزار روستا در کشور از اینترنت بهره مند شد.

وی با بیان اینکه برای این کار ۵۵۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است، افزود: تا پایان دولت یازدهم ۹۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت پرسرعت مجهز خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه رساندن اینترنت به روستاها جزو برنامه‌های ما محسوب می شود، تصریح کرد: ما معتقدیم بهترین فرزندان ما کسانی هستند که در روستاها به دنیا می آیند و اکنون کسانی هستند که منشا خدمات هستند.

واعظی عنوان کرد: ارائه خدمات پست و پست بانک به روستاییان در مناطق دوردست بخش دیگری از خدمات دولت یازدهم به مناطق محروم و روستایی است.

وی با اشاره به اینکه قبل از فعالیت دولت تنها ۹ هزار روستای کشور از نعمت گاز برخوردار بودند، اظهار کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید ۱۴ هزار روستا به این تعداد از روستاها اضافه شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: هدف از ارائه این خدمات، ماندگاری جوانان و نسل های آینده در روستاهای خود و خدمت رسانی به آنها در این مناطق است.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper