معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۱۴۰ میلیارد تومان وام وجوه اداره شده به شرکتهای ارتباطات و فناوری اطلاعات اختصاص یافت.

به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امیرحسین دوایی با اشاره به تصویب ۱۴۰ میلیارد تومان وام وجوه اداره شده شرکتهای حوزه ICT که مطابق با پیشرفت طرحها از طریق پست بانک و صندوق کار آفرینی امید درحال پرداخت است، گفت: پرداخت این تسهیلات در استانهای کشور موجب شده بسیاری از جوانان مستعد به صورت جدی وارد کسب و کارهای نوین شوند.

وی با بیان این که طی دو سال گذشته بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان وام به شرکتهای حوزه ICT اختصاص داده شده، گفت: در چند ماه گذشته تغییر رویکردی به سوی شرکت های نوآور به خصوص در استان های کشور داشتیم و تولیدکنندگان نرم افزارهای تلفن همراه و همچنین شرکتهای تحت پوشش مراکز رشد و پارکها را نیز با اعطای تسهیلات قرض الحسنه مورد پشتیبانی قرار دادیم.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات تاکید کرد: به عنوان مثال اخیرا در استان آذربایجان شرقی تعدادی از طرح های نوآورانه رونمایی شد که در همین مدت کوتاه دهها هزار کاربر پیدا کرده اند.

دوایی یادآور شد: برخی استارتاپهای بومی و اپلیکیشن و همچنین سیستمهای هوشمند خدمات حمل و نقل، غذا، و پزشکی و سلامت نمونه های موفق این موضوع هستند.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper