وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که حمایت از گسترش کسب و کارهای نوین و الکترونیکی باید آرام و با حوصله انجام گیرد، گفت: باید بتوانیم دوران گذاری را تعریف کنیم تا کسب و کارهای سنتی مطمئن شوند که بیکار نخواهند شد و کسب و کارهای نوین اطمینان از حمایت دولت پیدا کنند.

عصر دوشنبه جلسه بررسی چالش‌های کسب و کارهای نوین با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، حجت الاسلام انصاری معاون حقوقی رئیس جمهوری و ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، انصاری معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و تعدادی از استارتاپ‌ها و شرکتهای دانش بنیان حوزه ICT به میزبانی محمود واعظی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

واعظی در این جلسه گفت: مدتهاست که در حاشیه و درون دولت بحث‌هایی در مورد کسب و کارهای نوین و الکترونیکی در جریان است و دولت دنبال گسترش آن است که البته در این راه ملاحظاتی داریم.

او در مورد این ملاحظات تشریح کرد: دولت سعی دارد که این گسترش خیلی آرام و بدون اصطحکاک انجام شود و باید به گونه‌ای اقدام کنیم تا ضمن اینکه حیات کسب و کارهای سنتی ادامه داشته باشند، کسب و کارهای الکترونیکی نیز مدل خود را بتوانند پیاده کنند بنابراین دوران گذر را باید بتوانیم تعریف کنیم تا ضمن اینکه کسب و کارهای سنتی اطمینان پیدا کنند که بیکار نمی شوند، کسب و کارهای نوین نیز مطمئن شوند که دولت به دنبال تقویت و گسترش این نوع همکاری است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این که باید با مشورت با کسب و کارهای فضای مجازی راه‌ها را به گونه‌ای باز کنیم تا کسب و کارهای سنتی نیز از این پلتفروم بتوانند استفاده کنند، اظهار کرد: برای شناسایی بیشتر مشکلات و پیدا کردن راه‌حل‌های آنها نیاز است که جلسات بیشتری را با صاحبان کسب و کارهای الکترونیکی برگزار شود و ممکن است برخی از موضوعات از طریق کمیسیون تنظیم مقررات رفع شود و بعضی دیگر نیاز به مصوبه قانونی مجلس داشته باشد.

واعظی تصریح کرد: طبیعی است که مطالبی را باید با قوه قضاییه مطرح کنیم و در شورای عالی فضای مجازی که رییس قوه قضاییه و دادستان کل کشور حضور دارد نیز می تواند به رفع موضوع کمک کند.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper