با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تفاهمنامه همکاری و حمایت از استقرار صنایع دانش بنیان درمنطقه ویژه اقتصادی پیام امضاء شد.

سعیدی زرندی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام با اعلام این خبر افزود: این توافقنامه در راستای اجرای بند 2 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و اجرای ماده 2 قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان به امضاء طرفین رسید.

وی اظهارداشت: این تفاهمنامه با هدف تسهیل فضای کسب و کار و توسعه اشتغال فناورانه بین معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد شد.

زرندی تاکید کرد: براساس این تفاهمنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات متعهد شد تا از طریق شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام با شرایط مناسب زمین با شرایط مناسب در اختیار شرکتهای دانش بنیان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دهد.

به گفته وی تامین زیرساختهای اصلی استقرار صنایع دانش بنیان، فراهم کردن زمینه ایجاد گمرک محصولات دانش بنیان از طریق رایزنی با وزارت امور اقتصاد و دارایی از دیگر تعهدات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این تفاهمنامه به شمار می رود.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز متقابلا متعهد شده است تامین زیرساخت های تکمیلی از محل منابع ملی و ترغیب و هدایت شرکت های دانش بنیان به استقرار در منطقه ویژه اقتصادی پیام را دنبال کند.

ضمن اینکه هر دو طرف در مورد ایجاد گمرک محصولات دانش بنیان و ایجاد صندوق حمایت از سرمایه گذاری خطرپذیر به صورت مشترک باید اقدام کنند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper