زیرساخت سامانه سلامت ایرانیان با همکاری مشترک سه وزارتخانه ارتباطات، بهداشت و کار آماده بهره‌برداری شد و قرار است پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان نیمه دوم فروردین ۹۶ رونمایی شود.

نشست مشترک وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهداشت و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بررسی پرونده الکترونیکی حوزه سلامت ایرانیان به میزبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزارشد.

در این نشست محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برنامه‌ریزی فشرده ای برای شروع به کار دولت الکترونیک انجام شده است، به صورتی که زیرساختها باید توسط وزارت ارتباطات تامین شود و بخش مهمتر آن خدماتی است که سایر وزارتخانه ها باید در این سامانه ارائه کنند.

وی افزود: دو وزارتخانه بهداشت و کار در این زمینه کارهای خوبی انجام داده‌اند و در جلسه امروز به بررسی این موضوع پرداختیم که چگونه از طریق مرکز تبادل اطلاعات (NIX) وزارت ارتباطات، این اطلاعات تبادل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این که مردم باید مطمئن باشند که اطلاعات پرونده سلامت آنها را هم بیمه‌گر و هم وزارت بهداشت دریافت می‌کنند، گفت: من امیدوار هستم در آینده‌ای نزدیک این تصمیمات عملیاتی شود و مردم بتوانند از نتیجه آنها استفاده کنند.

واعظی با تاکید بر این که تعهدات وزارت ارتباطات در این زمینه فقط بحث زیرساختی است، خاطرنشان کرد: ما امکاناتی که وزارتخانه‌ها نیاز داشته‌اند را فراهم کرده‌ایم و استانداردسازی و سایر خدمات بر عهده سایر وزارتخانه‌ها است.

حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت نیز در مورد تعهدات وزارت بهداشت درخصوص پرونده سلامت ایرانیان گفت: در حوزه سلامت بیشتر خدمات در دنیا به صورت الکترونیک است و ما امیدواریم با کارهایی که انجام شده و حاصل آن تشکیل پرونده الکترونیک برای همه ایرانیان است، ساماندهی جدی و شفاف سازی در حوزه دارو، واکسن و فراورده‌های دارویی و پیشگیری از قاچاق داشته باشم.

وی زمان بهره‌برداری از این سامانه را نیمه دوم فروردین ۹۶ اعلام کرد و افزود: بیماران در هر نقطه کشور از مرحله‌ای که به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند در سامانه ثبت می‌شوند تا علاوه بر جلوگیری از ارائه خدمات تکراری، کنترل جدی بر اصالت داروها و استاندارد بودن خدمات دریافتی داشته باشیم.

در این نشست ابوالحسن فیروزآبادی قائم‌مقام وزیر کار نیز تشکیل پرونده سلامت ایرانیان را گام بزرگی در تقویت دولت الکترونیک در ایران دانست و تصریح کرد: آن چیزی که برای اولین بار اتفاق می‌افتد این است که اطلاعات بیمه‌ای و درمانی شهروندان ایرانی به صورت آنلاین مبادله خواهد شد و پرونده سلامت شفاف خواهیم داشت.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper