مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه مدیریت شهری تهران پیش قراول توسعه پیشرفته‌ترین شبکه iot خاورمیانه است، گفت: اینترنت اشیاء (Internet of Things) یا (IOT به اختصار) به طور کلی به بسیاری از اشیا و وسایل محیط پیرامون‌مان که به شبکه اینترنت متصل شده اشاره دارد و می‌توان به وسیله اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت آنها را کنترل و مدیریت کرد.

علیرضا جعفری با اشاره به این که این دومین درگاه اتصال (Gateway) به عنوان بخشی از حرکت جهانی شبکه اشیاء The Things Network؛TTN راه‌اندازی شده است گفت: این شبکه دومین گیت‌وی فعال TTN در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود.

وی با بیان این که نخستین درگاه اتصال نیز در محدوده نارمک از سوی پژوهشگران ایرانی پیاده‌سازی شده است، افزود: تفاوت ارائه خدمات روی این شبکه با سرویسهایی که به وسیله شبکه‌های ارتباطی موبایل ارائه می‌شود توان مصرفی بسیار پایین و در مقابل پوشش گسترده آن است و به هیچ عنوان هزینه این اتصال قابل قیاس با اتصال اشیاء از طریق سیم‌کارت موبایل نیست.

جعفری ادامه داد: این فناوری که در باندهای فرکانسی بدون نیاز به مجوز عمل می‌کند، امکان برقراری اتصال دوطرفه را برای اشیاء متصل فراهم می‌کند.

به گفته مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، ساختار «شبکه اشیاء» به دلیل باز بودن، نسبت به سایر شبکه‌ها شفافتر بوده و به دلیل رمزنگاری سطح بالا، از امنیت بسیار مناسبی برخوردار است.

وی افزود: خوشبختانه خیلی زود و با توجه به اقدامات انجام‌شده، تهران توانست در کنار شهرهای انتایرو، مونترآل، سن‌دیگو و کال‌گری به عنوان یکی از ۵ شاخه با سرعت رشد بالای شبکه اشیاء معرفی شود. هم اکنون نیز نام تهران و ایران به عنوان یکی از مراکز فعال، در سایت TTN قرار دارد.

بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، باغ کتاب یکی از بزرگترین پروژه‌ها در سطح ملی و حتی جهانی محسوب می‌شود که با بهره‌گیری از دانش داخلی، بومی و استفاده از متریال داخلی به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در حال ساخت است.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper