سازمان فناوری اطلاعات ایران به همراه کمیسیون ملی یونسکو در ایران، در راستای تدوین سیاستهای ملی گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توانمندسازی معلولان اقدام می‌کند.

اجلاس مشورتی حمایت از تدوین سیاستها و برنامه‌های مرتبط با کاربرد فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی در توانمندسازی و آموزش توان خواهان، 5 و 6 بهمن ماه امسال در تهران برگزار می شود.

کمیسیون ملی یونسکو ایران با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران، در این نشست مشورتی به بحث، تبادل نظر و تهیه توصیه‌هایی برای تدوین سیاست ملی گسترش ICT برای معلولان با هدف توانمندسازی معلولان و ورود مباحث مرتبط با معلولان در برنامه‌های توسعه پایدار کشور، می‌پردازند.

برگزاری این نشست مشورتی همگام با اهداف یونسکو در جهت ایجاد جوامع معرفتی و علاقه‌مندی و تعهد این سازمان برای همکاری با کشورهای عضو در جهت تحقق اهداف توسعه پایدار 2030 خواهد بود.

بیانیه دهلی به عنوان سند نهایی کنفرانس یونسکو در نوامبر 2014، چارچوب مناسبی برای تدوین سیاستهای ملی برای توانمندسازی معلولان درنظر گرفته شده است و توصیه‌ها و نتایج نشست مشورتی کارشناسی که در تهران برگزار خواهد شد، به تدوین راهبرد بلند مدت گسترش دسترسی به ICT برای معلولان در ایران کمک می‌کند.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper