معدود بخشهای باقیمانده یاهو با نام آلتابا، به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری، پس از نهایی شدن فرایند خرید این شرکت به وسیله وریزون به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

شرکت مخابراتی وریزون پس از گذر از فراز و فرودهایی قصد دارد یاهو را با پرداخت ۴.۸ میلیارد دلار خریداری کند و بخشهای فروخته نشده یاهو نیز Altaba Inc نام می‌گیرد. با تغییر نام یاهو به آلتابا یک هیئت مدیره جدید پنج نفره آن را هدایت خواهد کرد. تور براهام، اریک برانت، کاترین فریدمن، توماس مکنری و جفری اسمیت اعضای این هیئت مدیره هستند. این افراد پس از فروش یاهو به وریزون، آلتابای تازه شکل گرفته را هدایت می‌کنند و اریک برانت ریاست هیئت مدیره آن را بر عهده خواهد داشت.

مریسا میر، مدیر عامل فعلی یاهو، در هیئت مدیره جدید حضور نخواهد داشت و اعضای هیئت مدیره فعلی نیز آن را ترک خواهند کرد. انتظار می‌رود فرایند خرید یاهو به وسیله وریزون در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ تکمیل شود. وریزون علاوه بر خرید یاهو، سهام آن در شرکت علی‌بابا، یاهوی ژاپن و چند مجموعه دیگر را خریداری می‌کند.

یاهو یکی از خاطره‌انگیزترین شرکتهای فناوری برای ایرانیان است. زیرا بسیاری از آنان اولین بار با استفاده از خدمات پست الکترونیک یاهو با این نوع خدمات آشنا شدند. یاهو در اواخر دهه ۹۰ میلادی چهار مگابایت فضای رایگان برای تبادل ایمیل در اختیار کاربران قرار می‌داد. علاوه بر این سرویس گپ یاهومسنجر نیز برای بسیاری از ایرانیان خاطره‌انگیز بوده است.

یاهو در ماههای اخیر با افشای هک شدن اطلاعات کاربران بیش از یک میلیارد حساب کاربری پست الکترونیکش و همین طور برملا شدن همکاری این شرکت با آژانس امنیت ملی آمریکا بسیار بدنام شده بود.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper