اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران در چهل و ششمین دوره نمایشگاه تخصصی بین‌المللی سبیت در شهر هانوفر آلمان نسبت به برپایی پاویون جمهوری اسلامی ایران از سی اسفندماه 95 تا 4 فروردین‌ماه 96 اقدام کرده است.

نمایشگاه سبیت مهمترین و بزرگترین رویداد ICT و تکنولوژی جهان است و نخستین بار سال 1970 در همین شهر برگزار شد. بر اين اساس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران وابسته به اتاق ايران با مجوز سازمان توسعه تجارت ايران به شماره ٥٣٥٣٦/٣٢٠/٩٥ در تاریخ ١/٩/٩٥ به منظور معرفى پتانسيلهاى توليدى و صادراتى صنعت ICT تصمیم به برگزاری پاویون ایران در نمایشگاه سبیت آلمان گرفته است.

این اقدام به منظور معرفى فرصتهاى سرمايه گذارى و كسب و كار در صنعتICT نسبت به برپایی پاویون جمهوری اسلامی ایران و انجام مذاكرات تجاری با طرفهاى خارجى، همچنين اعزام هیئت تجاری برای بازدید از نمایشگاه CeBIT و آشنایی با آخرین دستاوردهای صنعت ICT جهان انجام شده است. همچنین اتاق بازرگانى صنايع، معادن و كشاورزى ايران و متوليان دولتى حوزه فاوا نیز این اتحادیه را حمایت و در این امر مشارکت کرده‌اند.
توسعه و صادرات فناوری اطلاعات جزو وظایف و برنامه‌های اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران است. سبیت تلاش می‌کند محل پیوند جهان علم، تجارت، فناوری، سیاست و رسانه باشد؛ همچنین فضایی ‌برای گفت‌وگو میان متخصصان حوزه‌های گوناگون فراهم می‌کند. از این رو برای شرکتها این امکان را به وجود می‌آورد تولیدات خود را در بزرگترین رویداد ICT دنیا معرفی کنند. این اتحادیه با حمایت دست‌اندرکاران این حوزه حامی شرکتهایی است که نسبت به اختصاص فضا در نمایشگاه اقدام کرده‌اند. این امر نشان می‌دهد ایران نیز از جمله کشورهایی است که در این حوزه هم حرفی برای گفتن دارد.

شرکتها، سازمانها، مراکز پژوهشی مرتبط با تکنولوژیهای نوین ارتباطی و اطلاعاتی و تصمیم‌سازان حوزه ICT در نمایشگاه سبیت شرکت می‌کنند. حوزه‌های دربرگیرنده این نمایشگاه تامین زیرساختهای شبکه‌های ارتباطی، تجارت الکترونیک و امنیت اطلاعات، دولت دیجیتال، بهداشت الکترونیک و کمپانی‌های گوناگون تولیدکننده نرم‌افزار و سخت‌افزار کامپیوتری و کنسولهای بازی است. در نمایشگاه سبیت آلمان، اتوماسیون، فناوری اطلاعات، مخابرات، سیستمهای ایمنی و اطلاعاتی، ذخیره‌سازی و نگهداری اسناد محرمانه در کاربردهای مختلف به ویژه بانکداری شبکه اینترنت توسعه و تحقیق و خدمات از جمله کالاهایی است که در نمایشگاه سبیت آلمان ارائه می‌شود.

گفتنی است بیشترین شرکت کنندگان پیشین نمایشگاه سبیت را کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پس از آن آسیای جنوب شرقی و مرکزی تشکیل می‌دادند. در دوره پیشین نمایشگاه در فضایی با مساحت 450 هزار متر مربع با 3300 غرفه برگزار شد که به جز کشور میزبان، 100 کشور دیگر از سراسر دنیا در این نمایشگاه شرکت کردند.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper