هکرها

حمله‌های اینترنی هکرها در اقدام یک گروه هکری با دادن جایزه به کسانی که با اهداف تعیین شده حمله کنند به یک بازی تبدیل شد.
این گروه بابت هر حمله کوتاه مدت به تعداد محدودی از وبسایتهای مورد نظر به هکرها امتیاز می‌دهد. امتیازات ثبت و نمایش داده می‌شوند و می‌توان با استفاده از امتیازهای کسب شده به ابزارهای دیگر هک دسترسی پیدا کرد. وبسایتهای هدف حمله این گروه متعلق به سازمان‌های مخالف دولت ترکیه هستند.
شرکت امنیتی «فورس‌پوینت» وبسایتی به نام «سرفس دیفنس» را کشف کرد که از داخل دارک وب تور اجرا می‌شود، یعنی اعماق تاریک اینترنت که اطلاعات در آن رمزگذاری شده و نرم‌افزارها و رمزهای ویژه برای دسترسی به اطلاعات لازم است. این وبسایت به هکرها امکان دسترسی به یک ابزار حمله تحت وب، به نام پتک (Sledgehammer) را می‌هد. این ابزار با بمباران داده بیش از حد توان وبسایت آنها را آفلاین می‌کند. این حملات با نام «محروم‌سازی از خدمات» (دی-داس) شناخته می‌شوند.
به گفته فورس‌پوینت، بابت هر ده دقیقه حمله‌ای که به اهداف مورد نظر این گروه انجام شود یک امتیاز داده می‌شود. اهداف این حملات، گروه‌ها و رسانه‌های کُرد، احزاب سیاسی مخالف و یک وبسایت خاص است که به طور ویژه و با جزئیات به نسل‌کشی ارامنه می‌پردازد.
به گفته کارل لئونارد، تحلیلگر امنیتی ارشد در فورس‌پوینت، این اولین بار است که رخنه‌گران یک سکوی رخنه‌گری را تبدیل به بازی و محلی برای رقابت رخنه‌گران با یکدیگر کرده‌اند.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper