معاون معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: پیوست فناوری با هدف رفع موانع تولید و انتقال دانش فنی برای قراردادهای کلان کشور تدوین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان نرم افزار ایران ، علی مرتضی بیرنگ معاون امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و کسب و کار در صنعت فناوری اطلاعات ایران ، از تدوین پیوست فناوری برای قراردادهای کلان کشور خبرداد و گفت: این پیوست موضوعاتی از جمله آموزش نیروی انسانی و برون‌سپاری تحقیقات را شامل می‌شود.
وی در این باره توضیح داد: این پیوست در راستای رفع موانع تولید در این معاونت در دست تدوین است و زمینه انتقال دانش فنی در زمینه فناوری را در قراردادهای کلان فراهم می‌کند.
بیرنگ در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ایران هجدهمین کشور دنیا از نظر برابری تولید ناخالص داخلی GDP و قدرت خرید است.
وی با اشاره به رتبه ششم ایران در فناوری نانو و جایگاه ویژه ایران در دانش سلول‌های بنیادی، گفت: در 2 سال گذشته سرمایه‌گذاری‌های خارجی در حوزه فناوری‌های جدید انجام شده و تسهیلاتی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به این تسهیلات گفت: شرکت‌های متشکل از سهامدار خارجی و شرکت های دانش‌بنیان مشمول معافیت‌های مالیاتی و گمرکی می‌شوند و در 2 سال گذشته 100 شرکت با سهامداری مشترک خارجی، داخلی تائیدیه دانش‌بنیان اخذ کردند.
وی تصریح کرد: امکان دریافت خدمات تخصصی و مشاوره‌ای و امکان برخورداری از مشوق‌های دولتی تا سقف 80 درصد برای شرکت‌ها فراهم است.
بیرنگ همچنین با بیان اینکه پارک فناوری پردیس، پارک پیشروی کشور در حوزه فناوری است، گفت: این پارک میزبان سرمایه‌گذاران خارجی خواهد بود و اختصاص منطقه ویژه‌ای در کشور برای سرمایه‌گذاری خارجی در این پارک در دست مذاکره است.
وی یادآور شد: سرمایه‌گذاران خارجی برای مشارکت با طرف ایرانی در پارک‌های فناوری و مناطق آزاد تجاری امکان فعالیت دارند

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper