رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران خبر داد:

 ایجاد مرکز تجاری مجازی ICT برای نخستین بار در کشور

  دایرکتوری فعالان ICT تدوین می شود

 

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران از ایجاد مرکز تجاری مجازی ICT  به دو زبان فارسی و انگلیسی برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: در این مجموعه، محصولات و خدمات شرکت‌های ICT گردآوری و ارائه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران، محمدرضا طلائی اظهار داشت: در جلسات با نمایندگان شرکت های بزرگ فعال در صنعت ICT خارجی متوجه شدیم که عمده سفارتخانه‌ها و  نمایندگان تجاری خارجی برای ورود به بازار ایران از نبود اطلاعات درباره فعالان اقتصادی ایران گله‌مند هستند.

وی با اشاره به ایجاد مرکز تجاری مجازیICT ، گفت: در این مجموعه محصولات و خدمات شرکت‌های ICT  ارائه می‌شود. هدف از راه اندازی این مرکز، ایجاد ارتباط B2B (رو در رو) بین شرکت های ایرانی و خارجی برای معرفی بهتر پتانسیل‌های صنعت فاوای ایران است.

طلائی با اشاره به اینکه این مرکز تجاری پس از شکل گیری به فعالان بین المللی صنعت فاوا معرفی خواهد شد ، گفت:اطلاع رسانی ها از طریق اتاق‌های بازرگانی مشترک،‌ سفارتخانه‌های ایران در خارج از کشور، رایزن های بازرگانی  ایران در خارج، سفارتخانه‌های خارجی مقیم تهران و رایزن‌های خارجی مقیم تهران به عنوان درگاه ارتباط شرکت‌های ایرانی و خارجی انجام می‌‌شود.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران تاکید کرد: با توجه به اینکه اطلاعات این مرکز تجاری توسط مالک اطلاعات به روز رسانی می‌شود، اطلاعات  وارد شده همواره به روز بوده و قدیمی نخواهد شد.

وی افزود: همچنین در این سایت آخرین مطالعات، پژوهش‌های حوزه‌های کسب و کار ICT، قوانین و مقررات سرمایه‌گذاری و وضعیت ICT در ایران ارائه می‌شود تا یک شرکت خارجی برای ورود به ایران به تمامی اطلاعات لازم دسترسی داشته باشد.

طلائی همچنین از مکتوب کردن اطلاعات شرکت های  فعال در صنعت ICT  ایران خبر داد و گفت: بخشی از اطلاعات مرکز تجاری مجازی ICT به صورت مکتوب در قالب دایرکتوری فعالان ICT ایران به دو زبان فارسی و انگلیسی نیز منتشر خواهد شد که در این نسخه مکتوب سوابق و رشته فعالیت شرکتها بدون معرفی محصولات ذکر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه وبسایت مرکز تجاری مجازی ICT و دایرکتوری فعالان صنعت ICT ایران در حاشیه همایش معرفی پتانسیل های صنعت ICT ایران در تاریخ 2 مردادماه سال جاری رونمایی خواهد شد ، افزود : ثبت نام برای حضور در مرکز تجاری مجازی ICT و دایرکتوری فعالان صنعت ICT ایران برای شرکت کنندگان در این همایش رایگان خواهد بود.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران در خصوص ضرورت های برگزاری  همایش معرفی پتانسیل های صنعت ICT ایران افزود: با توجه به نیاز مشهود اقتصاد ایران در پسابرجام به معرفی فرصت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی به سرمایه گذاران و صاحبان صنایع و تکنولوژی جهانی، اتحادیه تولیدکنندگان وصادرکنندگان نرم افزار ایران در راستای انجام وظایف خود به عنوان بخشی از جامعه بزرگ صنعت ICT  ایران درنظر دارد با همکاری اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران ، تشکل های بخش خصوصی فعال در صنعت ICT  و حمایت مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان فناوری اطلاعات ایران وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ،ستاد توسعه فرهنگ علم ، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ،سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران وابسته به وزارت اموراقتصادی و دارایی ، بنياد ملى بازيهاى رايانه اى ،مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ، همایشی را با عنوان « همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار در صنعت ICT  ایران» در تاریخ 2 مردادماه 1395 در محل سالن همایش های صداوسیما و «جلسه برقراری ملاقات های تجاری» را در تاریخ 3 مردادماه 1395 در محل اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی ایران برگزار نماید.

طلائی یادآور شد: از آنجا که معرفی پتانسیل های واقعی تولیدکنندگان وصادرکنندگان این بخش به تک تک علاقه مندان سرمایه گذاری در صنعت ICT  ایران به صورت جداگانه کاری زمان بر و پرهزینه است اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران ایده دعوت از کلیه صاحبان این صنعت در جهان وبرگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری در صنعت ICT  ایران و برپایی تور بازدید از مراکز اصلی و کلیدی این صنعت را مطرح و درنظر دارد با رفع نقصان نبود بانک اطلاعاتی جامع و کامل صنعت ICT ، سرمایه گذاران مشتاق جهانی را برای ورود به ایران و انتقال تکنولوژی صنعتی که این روزها حرف نخست را در جوامع پیشرفته بیان می کند ترغیب کند.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper