رئیس فرهنگسرای فناوری اطلاعات از راه اندازی کتابخانه دیجیتال تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: به زودی نرم افزارهای کمک آموزشی حوزه فناوری اطلاعات نیز به این کتابخانه افزوده می شود.

به گزارش ICTPRESS، مهدی وکیل پور با بیان اینکه هم اکنون بیش از 250 جلد کتاب تخصصی حوزه فناوری اطلاعات که 90 درصد آنها به زبان لاتین است در کتابخانه دیجیتال فرهنگسرای فناوری اطلاعات قرار گرفته است اظهار داشت: این منابع علمی در اختیار دانشجویان و پژوهشگران علاقه مند قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه در زمینه تجهیز کتابخانه دیجیتال با مشکل کپی‌رایت کتاب‌های فارسی مواجه هستیم گفت: افزودن کتاب‌های فارسی فناوری اطلاعات به لیست کتابهای تخصصی با مشکلاتی همراه است اما در بخش نرم‌افزارهای آموزشی این حوزه، برای این مشکل راه‌حلی پیدا کردیم و می‌توانیم با دسترسی به یک منبع آزاد نرم‌افزارهای به روز مرتبط را از منابع خارجی دریافت و در استودیوی مجهز صوت و تصویری، به فارسی برگردان کنیم.
رئیس فرهنگسرای فناوری اطلاعات گفت‌: براین اساس بزودی ارائه نرم‌افزارهای آموزشی تخصصی IT و افزودن آن به کتابخانه دیجیتال تخصصی فناوری اطلاعات فرهنگسرای فناوری اطلاعات انجام می شود.
رئیس فرهنگسرای فناوری اطلاعات همچنین پرداختن به موضوعاتی از جمله جرایم سایبری، تازه‌های نشر IT، فعال کردن کانون‌های مردم محور با موضوع IT و تمرکز بر کاربردی کردن فناوری اطلاعات را از مهمترین برنامه‌های این فرهنگسرا عنوان کرد.

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

JoomShaper